وکیل دعاوی شرکت ها
دعوای تصرف عدوانی - حورا آهنی
دعوای تصرف عدوانی
تیر ۲۷, ۱۴۰۰
دعوای ابطال اختراع - حورا آهنی
دعوای ابطال اختراع
تیر ۲۷, ۱۴۰۰

وکیل دعاوی شرکت ها

وکیل دعاوی شرکت ها - حورا آهنی


وکیل دعاوی شرکت ها با اطلاع و تخصص در تفسیر قوانین و مقررات حقوقی و تجاری می تواند مانع ایجاد مشکل برای موضوعات مالی و حقوقی شرکت ها شود، در بسیار از موارد میان شرکت ها اختلافات تجاری به وجود می آید که رفع آن بدون کمک گرفتن از وکیل ماهر غیر ممکن است، از این رو با ما همراه باشید تا با کسب اطلاعات از وظایف یک وکیل خوب و انتخاب وکیل دعاوی شرکت ها موفقیت های بیشتری را کسب نمایید.
در دنیای گسترده تجارت جهانی تداخل منافع و حیطه های کاری موجب ایجاد دعاوی گسترده و فراوانی می شود که آشنایی به دعاوی تجاری مستلزم شناخت قوانین و ارتباط با کارشناسان و حقوقدانان دعاوی تجاری است.

وکیل دعاوی شرکت ها چیست؟

ویژگی کلی که می توان برای یک وکیل شرکت تجاری به صورت خلاصه و تیتروار به آن اشاره نمود:

 • تخصص و آگاهی در دانش حقوق
 • آموزش دیده به اصول حرفه وکالت توسط انجمن های حرفه ای در زمینه های حقوقی
 • فعالیت بر اساس استانداردهای جهانی
 • برخورد غیر شخصی در مواجه با مشتری و جذب او
 • کسب مهارت های حرفه ای با قرار گرفتن در موقعیت های تجربی و موفقیت های بیشتر
 • جدا سازی امور شخصی و حرفه ای

با توجه به پیچیدگی هایی که در قوانین و مقررات شرکت دیده می شود ، امکان بروز مشکل یا اختلاف در شرکت های تجاری و ارتباط میان شرکت ها نیز وجود دارد، از این رو وکیل دعاوی شرکت ها با تسلط کامل بر قوانین و مقررات و همچنین آگاهی از ضوابط موجود می تواند مانع از بروز مشکل شود و یا در صورت ایجاد مشکل می تواند به آسانی مشکلات را حل و فصل نماید.

در انعقاد قرار دارد و معاملات مالی حضور وکیل دعاوی شرکت ها می تواند پشتوانه ای باشد تا قراردادها به بهترین شکل ممکن  و از روی آگاهی به قوانین مالی و حقوقی منعقد شود و مسائل مالی، واضح و شفاف باشد تا هیچ گونه مشکلی متوجه شرکت نباشد. حضور وکیل دعاوی شرکت ها ضمانتی بر انجام قانونی و مطمئن قرارداد هاست.

حتی کسب و کار های کوچک نیز می توانند با یاری گرفتن از وکیل به صورت غیر حضوری، خیال خود را از بابت امور شرکت آسوده سازند. این شرکت ها با گسترش کسب و کار خود در آینده می توانند با وکیلی خوب و ماهر قرار داد ببندند تا از بابت مسائل قانونی و حقوقی شرکت خیالی آسوده داشته باشند..

برای آشنایی بهتر با وکیل دعاوی شرکت ها، به برخی از وظایف  اشاره ای خواهیم داشت.

_برعهده گرفتن مطالبات شرکت از جمله چک و سفته

_تنظیم قرارداد های شرکت به منظور خرید و یا فروش املاک و مستغلات

_نظارت بر قراردادها و تنظیم قرارداد و شرایط آن برای ارائه و فروش محصولات و یا خدمات شرکت

_عهده دار شدن وکالت پرونده های حقوقی در دعاوی ایجاد شده میان شرکت با دیگر شرکت ها

_ایجاد آگاهی در زمینه حقوقی و اطلاع رسانی برخی از حق و حقوقات شرکت به مدیران در برخی از زمینه های فعالیت شرکت

_حضور در شرکت در زمان های مقرر در قرارداد

و…

وکیل حقوقی شرکتی چه می کند؟

یک وکیل حقوقی شرکتی وکیلی است که وقتی شرکت ها یا شرکت ها درگیر دعاوی هستند، وکالت می کند. حقوق شرکت ها ممکن است شامل تعدادی از مهارت های حقوقی مانند قانون حسابداری و مالیات، قانون قراردادها و ادغام ها، قانون اوراق بهادار و قانون جرم باشد.

علت نیاز شرکتها به وکیل متخصص شرکت ها

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که در چه مواقعی یک شرکت به حضور یک وکیل دعاوی شرکت ها متخصص نیازمند است؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا بهتر است بدانید که معمولا دعواها و اختلافات در شرکت ها در چه زمان هایی ایجاد می شود.

_به طور معمول دعوا ها و اختلافات میان شرکا تجاری، کارمندان، مشتریان و حتی مدیران شرکت زمانی رخ می دهد که افراد طبق قرارداد یا ضوابطی که تعیین شده رفتار نکنند.

_یکی از مهمترین اختلافات زمانی پیش می آید که پول پرداختی یا کالا و خدمات ارائه شده با قرار داد و یا یا مفاد ضمانت نامه در تناقض باشد و به یکی از طرفین آسیب برساند.

_از دیگر مشکلات می توان به نارضایتی کارمندان در دریافتی حق و حقوق و یا سنوات بیمه با مدیران شرکت اشاره نمود.

_بسیاری از این اختلافات زمانی رخ می دهند که افراد از قوانین اطلاع کافی ندارند، در این زمان وکیل دعوای شرکت ها می تواند به بهترین حالت ممکن اختلافات را رفع نماید.

_دور ماندن از مشکلات و اختلافات به طور کامل امری غیر ممکن است، زیرا  با توجه به تعداد زیاد کارمندان در شرکت ها و عدم آگاهی از مسئولیت ها ، اختلاف نظرها بسیار دیده می شود  و فقط می توان با حضور یک وکیل دعاوی شرکت ها افراد را نسبت به مسئولیت هایشان آگاه نمود.

وکیل دعاوی شرکت ها - حورا آهنی

وکیل دعاوی شرکت ها چگونه به ما کمک می کند؟

به طور معمول وکیل دعاوی شرکت ها برای رفع مشکلات به وجود آمده چارچوب خاصی دارد و طبق آن عمل می کند و حرفه ای بودن ویژگی متمایز اوست.

تایید جزئیات به صورت کتبی

قدم اول برای رفع مشکلات نوشتن و تایید جزئیات قرارداد ها و توافق نامه ها به صورت کتبی است. در اکثر موارد دعوا و مناقشات به دلیل عدم وجود قرارداد و یا دست نوشته است مگر در آن بر سر جزییات توافق شده باشد. از این رو وکیل دعاوی شرکت ها در قدم اول تمامی قرار ها و تصمیمات را به صورت مکتوب و سند آماده می کند تا طرفین  قرارداد ها را امضا نمایند و از جزئیات انجام کار اطلاعات کامل و کافی داشته باشند.

تنظیم قرارداد

امضا قرارداد در هر زمینه ای، حتی در هنگام استخدام فرد می تواند مسئولیت و عواقب بسیار داشته باشد، از این رو مشورت با وکیلی آگاه بسیار توصیه می گردد.

لازم به ذکر است، اگر در هنگام مطالعه قرار داد، ابهامی در فهم جمله یا کلمه ای دارید ، حتما از یک مشاور حقوقی و یا وکیل راهنمایی بخواهید، هیچگاه جملات و کلمات را با اطلاعات خود تفسیر نکنید. زیرا بعد از امضا قرارداد، شما ملزم به رعایت مفاد آن خواهید بود و کلمات و جملات قانونی و حقوقی می تواند معنایی بسیار متفاوت تر از آنچه تصور می کنید داشته باشد.

مذاکره

گام بعدی در رفع مشکلات توسط وکیل دعاوی شرکت ها انجام مذاکره است.

همانطور که اطلاع دارید از ابتدایی ترین مکالمات تا جلسات مهم و حساس در شرکت، همگی به نوعی مذاکره اند. پس کمک گرفتن از فردی مطلع و مسلط به قوانین و مقررات می تواند مذاکره را به نفع شما و شرکتتان پیش ببرد.

شبکه روابط

یکی دیگر از مواردی که وکلا با انجام آن شما را در رفع مشکلات یاری می کنند، ایجاد نظم و سازماندهی در روال انجام کارهای شرکت است.

خوش قول بودن و داشتن روابطی خوب و صادقانه با مشتری می تواند اولین گام در موفقیت شما در ارتباط با مشتری باشد و در صورت اختلافاتی با مشتریان به رفع آن کمک خواهد نمود.

وکیل خوب و موفق وکیلی است که علاوه بر داشتن تخصص کافی روابط گسترده ای نیز داشته باشد بنابراین وکیلی انتخاب کنید که دارای روابط عمومی بسیاری دارد و می تواند از توانایی در پیشبرد کارها بهترین استفاده نماید.

سازماندهی

وکیل با سازماندهی قراردادها و همچنین در دسترس قرار دادن مفاد و چند نسخه از از تمام قراردادهای امضاء شده شرکت را در مکانی بایگانی کند تا به راحتی و در مواقع نیاز در دسترس باشد. و به دنبال ایجاد سیستمی باشد که بتواند شما را از تاریخ های مهم و جزئیات قراردادهای مهم با خبر کند تا فراموشی نکات قراردادها و نقض آنها منجر به اختلافاتی در ادامه مسیر می شود و به صورت کلی به تمامی اوضاع حقوقی ساختاری منظم و مناسب و به روز را بدهد.

 یادآوری قول ها و تعهدات شرکت به مدیران، مانع از ایجاد نارضایتی می شود و همین امر کمک می کند تا شرکت به دور از هرگونه مشکل و اختلافی به فعالیت خود ادامه دهد. تعداد مسائلی که مربوط به یک وکیل حقوقی خوب شرکته می شود و باعث سازماندهی در موضوعات داخلی شرکت و ارتباطات خارجی آن با دیگر شرکت ها می شود را بصورت تیتر وار اشاره خواهیم نمود.

وکیل دعاوی شرکت ها - حورا آهنی

سازماندهی و رسیدگی به مسائل حقوقی مربوط به ثبت شرکت و ثبت صورتجلسات شرکت.

_عکس العملی به جا و به موقع در مسائل حقوقی و نحوه تشکیل مجامع شرکت و تصمیمات اتخاذ شده در نقل و انتقالات سهام شرکت.

_نحوه اعلام ورشکستگی به تقصیر، ورشکستگی به تقلب، ورشکستگی ساده، توقف در ادامه کار شرکت، انحلال و تصفیه شرکت و قراردادهای ارفاقی.

_توانایی نظارتی دقیق بر قرارداهای شرکت و تنظیم قراردادهای جدید و مورد نیاز در هر مقطع زمانی

_حضور در جلسات هیات مدیره و مجامع شرکت ها

_اجرا و قبول پرونده های شرکت ها و دفاع در برابر دعاوی مطروحه از دیگر شرکت های رقیب

_توانایی انجام امور مربوط به داراییهای شرکت و اخذ اسناد مالکیت اموال و رسیدگی به دارایی های شرکت.

_نظارتی دقیق و حساب شده بر مناقصه و مزایده های برگزار شده در شرکت.

_نظارت و تنظیم اصولی قرارداد های کار بین شرکت ها و کارکنان شرکت.

_دفاع با توجه به آگاهی از قوانین از حقوق شکرت در پروندهای مربوط به اداره کار و دیوان عدالت اداری.

_معاضدات قضایی و حقوقی ارتباط با کارکنان شرکت و آگاه نمودن آنها از موضوعات حقوقی و دادن مشاوره حقوقی به آنها.

بحران سنجی حقوقی

موضوع ثبت شرکت و یا تغییرات در آن از جمله اموری است که نیاز به تخصص داشته و عدم آشنایی با اصول و قواعد آن در بهترین حالت موجب تضییع وقت و سرگردانی و ناامید کننده ترین حالت سبب پدید آمدن زیانهای جبران ناپذیر شود.

شرکت های تجاری از جمله موضوعات تخصصی حقوقی است. وکیل شرکت های باید موضوعات و مسائل مربوط به موضوعات حقوقی را اطلاع داشته باشد و با رویه عملی ثبت شرکت ها آشنایی کامل را کسب نموده باشد.

در نظر داشتن قوانین و اعمال آنها در جامعه و در امور داخلی شرکت ها یک ضرورت به حساب می آید بحران به معنای ایجاد تنگنا است و گسست و شکاف یک سیستم را نشان می دهد طوری که حرکت سیستم را متوقف و یا باعث ایجاد تزلزل در پایه های یک شرکت می شود. از یک وکیل دعوای شرکت انتظار می رود در مواقع بحران در یک شرکت تجاری بر تمامی امور و سیستم حقوقی آن تسلط داشته و بداند هر عملی که در قسمتی از شرکت انجام می دهد در طولانی مدتی باعث عکس العملی می شود و بازتابی در تمامی سیستم تجاری شرکت خواهد داشت.

سیستم سازی حقوقی

ثبت یک شرکت با طی نمودن مراحل قانونی آن انجام می گیرد و شرکت شروع به فعالیت می کند و تازه وارد یک پروسه جدید می شود چرا که هر شرکت و موسسه موظف است به پرداخت به موقع مالیات، تهیه و تنظیم دفاتر مالی و حقوقی و ثبت سوابق کاری و معاملات ، امور حسابداری  و… در آن به درستی و دقیق ثبت شودو اینها نیاز اولیه یک شرکت موفق است تا با یک پلن حقوقی معتبر رو به جلو حرکت کند تا در آینده با مشکلات حقوقی مواجه نشود.

اصولا بعد از ثبت شرکت، دولت شما را یکی از مراکز کسب و کار میداند و انتظار دارد بعد از گذشت ۲ ماه شروع به پرداخت مالیات نمایید .شرکت تازه تاسیس نیاز دارد برای شروعی موفق با مشاور حقوقی در ارتباط باشد تا سیستم سازی حقوقی توسط وکیل شرکت انجام گیرد حال شما بنا به نوع کارکرد شرکت، کارخانه، کارگاه تولید و … سیستم سازی حقوقی متفاوتی خواهید داشت.  لازم به ذکر است اصول و قواعد مهمی برای طراحی و اجرای سیستم حقوقی یک شرکت وجود دارد که در صورت رعایت نکردن آن شرکت ها با جریمه های بسیار سنگین مواجه خواهند شد که اثرات جبران ناپذیری بر سرمایه و ادامه فعالیت شرکت خواهد داشت.

جهت هرگونه مشاوره و ارتباط با وکلای پایه یک متخصص و مجرب  در زمینه دعاوی و ثبت شرکت ها می توانید با  این موسسه حقوقی در ارتباط باشد.


برای خواندن مطالب درمورد دعوای ابطال اختراع
میتوانید:

وکیل دعاوی شرکت ها - حورا آهنی
تشکیل واحد حقوقی

بهره گیری از وکلای متخصص در شرکت ها به دلیل گستردگی و پیچیدگی امور و مسائل مربوط به آن از ضروریات است.

در دنیای امروزی تشکیل واحد حقوقی شرکت ها در راستای بهره مندی از خدمات مشاوره حقوقی وکیل پایه یک با عنوانی که نماینده حقوق شرکت ها گفته می شود امری حیاتی در ادامه کاری موفق در شرکت هاست.

بسیار دیده ایم که عدم آگاهی صاحبان شرکتها از مباحث تخصصی در قوانین، راهکارهای قانونی،  تنظیم قراردادها، نحوه تنظیم دعوی حقوقی و تنظیم دادخواست  باعث بروز مشکلات و ضرر های مالی  بسیاری شده است و حضور یک وکیل مجرب و متخصص در امور تخصصی شرکت را الزامی می سازد.

وکیل دعاوی شرکت ها در واحدهای حقوقی دارای وظایفی است:

 • مطالبه اسناد مالی و تجاری شامل چک و سفته
 • عقد قراردادهای تجاری موفق شامل خرید و فروش املاک و مستغلات و سرقفلی
 • نظارت و پیگیری بر انعقاد قراردادهای شرکت که مربوط به تولید، فروش و توزیع محصولات می شود.
 • حضور مستمر در واحد حقوقی شرکت ها به صورت کاملا توافقی
 • وکالت در دعاوی و پرونده های حقوقی مربوط به شرکت های تجاری

و ….

جهت هرگونه مشاوره و ارتباط با وکلای پایه یک متخصص و مجرب  در زمینه دعاوی و ثبت شرکت ها می توانید با  این موسسه حقوقی در ارتباط باشد.

 • تخصص و آگاهی در دانش حقوق
 • آموزش دیده به اصول حرفه وکالت توسط انجمن های حرفه ای در زمینه های حقوقی
 • فعالیت بر اساس استانداردهای جهانی
 • و…
 • برعهده گرفتن مطالبات شرکت از جمله چک و سفته
 • تنظیم قرارداد های شرکت به منظور خرید و یا فروش املاک و مستغلات
 • نظارت بر قراردادها و تنظیم قرارداد و شرایط آن
 • و…

به طور معمول وکیل دعاوی شرکت ها برای رفع مشکلات به وجود آمده چارچوب خاصی دارد و طبق آن عمل می کند و حرفه ای بودن ویژگی متمایز اوست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین