طلاق توافقی
دعوای ابطال اختراع - حورا آهنی
دعوای ابطال اختراع
آبان ۱۲, ۱۴۰۰
مشاوره حقوقی تلفنی - حورا آهنی
مشاوره حقوقی تلفنی
آبان ۱۲, ۱۴۰۰

طلاق توافقی

طلاق توافقی- حورا آهنی

همه چیز در مورد طلاق توافقی
به طلاقی که زوجین تمایل دارند با تفاهم از یکدیگر جدا شوند طلاق توافقی می‌گویند. هر یک از توافق هایی که در مورد مهریه، جهیزیه، نفقه ملاقات فرزند و غیره باشد از نظر دادگاه در طلاق توافقی قبول خواهد بود. به عنوان مثال زوجین می توانند توافق کنند که زوجه مهریه خود را ببخشد یا کل آن را دریافت نماید. هر یک از مواردی که مربوط به توافق افراد می باشد در دادگاه قابلیت اجرا دارد. رویه کلیه طلاق به صورت توافقی بر اساس نظر زوجین انجام خواهد شد. برای اینکه با طلاق توافقی و نحوه انجام آن آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه با ما همراه گردید.

طلاق توافقی چقدر طول می کشد ؟

با توجه به این مسئله که شرایط طلاق توافقی تغییر پیدا کرده است اگر زوجین بخواهند مراحل مربوط به طلاق را طی کنند باید هر دو به سامانه نوبت دهی طلاق مراجعه نمایند. با وارد کردن مشخصات شان می توانند یکی از مراکز غربالگری مشاوره را انتخاب نمایند. مرکز غربالگری بعد از ثبت کردن اطلاعات زوجین و همچنین متوجه شدن دلیل طلاق آنها به یکی از مراکز مشاوره که زیر نظر بهزیستی است زوجین را ارجاع می ‌دهد. جلسات مشاوره حدود ۴۵ روز انجام خواهد شد و تعداد جلسات به شرایط زوجین بستگی دارد.

بعد از اخذ آگاهی جهت عدم انصراف از طلاق در صورتی که آنها اصرار به جدایی داشته باشند می ‌توانند دادخواست شان را به دفتر خدمات الکترونیکی قضایی ارسال کنند. بعد از صادر کردن رای دادگاه زوجین سه ماه فرصت دارند که برای طلاق به دفاتر رسمی بروند. یکی از نکات بسیار مهمی که در طلاق توافقی اهمیت دارد این است که دو طرف با یکدیگر توافق داشته باشند. همچنین توافق در مورد مهریه و نفقه حضانت فرزندان و غیره بسیار مهم می باشد.

در صورتی که می خواهید مدت زمان طلاق توافقی خود را کاهش دهید می توانید به موسسه حقوقی مراجعه کنید تا طی ۱۰ الی ۲۰ روز کاری پروسه طلاق تان انجام شود. دقت داشته باشید که هیچ یک از زوجین بدون رای دادگاه قادر نیستند به صورت مستقیم به دفتر طلاق مراجعه نمایند. هیچ یک از دفترخانه ها هم نمی ‌توانند طلاق را بدون رای دادگاه ثبت کنند.

طلاق توافقی بدون وکیل

برای اینکه بدون وکیل طلاق توافقی بین زوجین انجام شود باید در مرحله اول زوجین توافق مربوط به مهریه، نفقه و حضانت فرزند را بین خودشان انجام دهند. زوجین باید به سامانه ثنا مراجعه کنند و ثبت نام شان را انجام دهند. این سامانه مربوط به انجام دادن ثبت دادخواست و پیگیری کردن ابلاغیه می باشد. ثبت نام کردن در سامانه تصمیم یکی دیگر از مراحل مربوط به انجام طلاق به صورت توافقی و بدون وکیل می باشد. برای صادر کردن گواهی عدم امکان سازش و شرکت در جلسات مشاوره، ثبت نام در این سامانه ضروری می باشد.

 بعد از ثبت نام باید برای شرکت در این جلسات نوبت گیری انجام شود. به طور معمول تعداد افرادی که قصد شرکت در این جلسات را دارند بسیار زیاد است و مدت زیادی طول می ‌کشد که به زوجین نوبت برسد. بعد از رسیدن نوبت باید طی ۶ جلسه مشاوره انجام شود. یکی از مهمترین مراحل طلاق توافقی بدون وکیل مراجعه کردن به دفتر خدمات الکترونیک قضایی می ‌باشد.

 انجام دادن این کار از طریق سامانه ثنا هم امکان پذیر خواهد بود. صدور رای گواهی عدم امکان سازش یکی از مهم ترین مراحل طی کردن طلاق به صورت توافقی است. گواهی عدم امکان سازش تنها ۳ ماه اعتبار دارد و خانم و آقا باید تا مدت تا این مدت به دفتر ثبت ثبت طلاق مراجعه کنند.

آیا طلاق باید توافقی باشد؟

برای طلاق نیازی به رضایت همسرتان ندارید. روزهایی که ممکن است یکی از همسران برای دریافت دیه به رضایت دیگری نیاز داشته باشد، گذشته است

طلاق توافقی و مهریه

همانطوری که از نام طلاق توافقی مشخص است زن و شوهر باید برای طلاق گرفتن به صورت توافقی تمامی نکاتی که مربوط به حقشان می باشد را بین خودشان حل کنند. در واقع مهریه یکی از حقوق اصلی زنان به شمار می رود که زن و شوهر باید برای طلاق گرفتن بخشش یا گرفتن مهریه را به دادگاه اعلام کنند. در برخی از مواقع زن با دریافت حضانت فرزند خود مهریه اش را می بخشد و در برخی از مواقع بین زن و شوهر توافق می شود که مهریه به زن تعلق بگیرد. بر همین اساس مهریه در طلاق توافقی کاملاً مسئله ‌ای است که به زن و شوهر مربوط می شود.

طلاق توافقی- حورا آهنی

          طلاق توافقی چطوریه

یکی از آسان ترین روش هایی که برای جدایی وجود دارد طلاق توافقی می ‌باشد. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که مراحل این طلاق بدون درگیری انجام می ‌شود و دعاوی در این طلاق کاهش پیدا می ‌کند. بر اساس جدایی زن و مرد هر توافقی که با یکدیگر دارند را برای دادگاه محترم می شمارند و قابل تایید می دانند. به همین دلیل برخلاف باور عموم نیازی نیست که زن مهریه اش را ببخشد و یا اینکه از نفقه خود بگذرد. بلکه این طلاق کاملاً به درخواست زن و شوهر بستگی دارد.

طلاق توافقی- حورا آهنی

طلاق توافقی در شورای حل اختلاف

به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که پروسه طلاق در کشور ایران تا حدودی زمان بر می باشد. اما بسیاری از زوجین برای این که پروسه طلاق توافقی خود را سریع ‌تر انجام دهند به شورای حل اختلاف مراجعه می کنند. شورای حل اختلاف بر اساس درخواست زن و شوهر روند طلاق توافقی زن و شوهر را سریعتر انجام می‌ دهد و درخواست طلاق آنها را به دادگاه می فرستد.

طلاق توافقی از چه نوع طلاقی است

بین انواع طلاق هایی که بین زن و شوهر صورت می گیرد طلاق توافقی یکی از آسان ترین روش های طلاق گرفتن می باشد. در این طلاق بین زن و شوهر دیگری به وجود نمی ‌آید و هر دوی آنها به این نتیجه می ‌رسند که با ارائه درخواست های خود به صورت منطقی و درک متقابل اقدام به طلاق نمایند. اگر زن و شوهر مایل باشند که بدون هیچ درگیری در دادگاه طلاق بگیرند این طلاق را انتخاب می‌ کنند.

شما می توانید هر خدماتی که مربوط به طلاق توافقی می باشد را از طریق سایت احورا آهنی دنبال نمایید. تمامی نکاتی که مربوط به اجرای طلاق به صورت توافقی می باشد را کارشناسان سایت به صورت کامل بیان کرده اند. برای درخواست طلاق توافقی به صورت توافقی می توانید با مشاوین مشورت کنید.

طلاق توافقی- حورا آهنی
سوالات متداول

یکی از آسان ترین روش هایی که برای جدایی وجود دارد طلاق توافقی می ‌باشد. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که مراحل این طلاق بدون درگیری انجام می ‌شود و دعاوی در این طلاق کاهش پیدا می ‌کند.

. یکی از نکات بسیار مهمی که در طلاق توافقی اهمیت دارد این است که دو طرف با یکدیگر توافق داشته باشند. همچنین توافق در مورد مهریه و نفقه حضانت فرزندان و غیره بسیار مهم می باشد.

برای اینکه بدون وکیل طلاق توافقی بین زوجین انجام شود باید در مرحله اول زوجین توافق مربوط به مهریه، نفقه و حضانت فرزند را بین خودشان انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین