خدمات موسسه حقوقی و قضایی


درباره موسسه

موسسه حقوقی ما به شما کمک می کند تا مشکلات حقوقی خود را در قالب دریافت مشاوره حقوقی ” اینترنتی – حضوری – تلفنی “، قبول وکالت و ارائه دانش حقوقی و انجام کار حقوقی در موضوعات مختلف برطرف سازید.

در موسسه حقوقی ، برای هر پرونده‌ای بهترین وکیل در آن حوزه انتخاب می‌شود. به عبارت دیگر وکلای موسسه به صورت تخصصی پرونده می‌پذیرند: وکیل خانواده، وکیل طلاق، وکیل مهریه، وکیل نفقه، وکیل چک، وکیل ملکی، وکیل حضانت، وکیل قرارداد، وکیل حقوقی و وکیل کیفری عنوان‌هایی است که موکلین هنگام سپردن پرونده‌های خود به موسسه حقوقی به کار می‌برند. چرا که افراد خواهان این موضوع هستند که کار حتماً به متخصص امر سپرده شود که در موسسه حقوقی ما این امر به درستی انجام می‌شود.

دیگر خدمات موسسه

 • تنظیم دادخواست
 • تنظیم اظهارنامه
 • تنظیم لایحه
 • تنظیم شکوائیه
 • تهیه و تنظیم قرارداد
 • اثبات مالکیت

جدیدترین پرسش و پاسخ

مدیرعامل

1چگونه از کسی به جرم توهین شکایت کنیم؟

توهین می تواند با کردار، گفتار، نوشتار و حتی با اشارات دست و چشم باشدف مثل آب دهان به روی دیگران انداختن، هدل دادن از روی تحقیر و یا برداشتن کلاه و روسری. برای شکایت از شخصی که به ما توهین کرده یا افترا زده در وهله اول باید به کمک شاهد، پیامک ها و... اثبات شود. در مورد افترای شفاهی باید ثابت شود که چه بیانیاتی صورت گرفته است که حامل اتهام افترا باشند زیرا دادگاه معتقد است که جمله توهین آمیز و افترا جمله ای است که باعث بدنامی و بی اعتباری شخص شود و از روی تحقیر، دشمنی، اهانت و ... بیان شده باشد و یا از دید جامعه به این صورت جلوه کند و به اعتبار و آبروی شخص آسیب برساند.

2مهریه عندالمطالبه با عندالاستطاعه چه تفاوتی دارد؟

مهریه مالی است که به موجب آن مرد در هنگام عقد متعهد به پرداخت آن به همسر خود می شود که می تواند هر نوع مالی باشد مشروط بر اینکه مالیات (ارزش اقتصادی) داشته باشد. اما منظور از مهریه عندالمطالبه، مهریه ای است که خانم هر وقت بخواهد می تواند از آقا درخواست نماید (همانند چک روز) و آقا مکلف به پرداخت می باشد. اما مهریه عندالاستطاعه مهریه ای است که در صورتی آقا مکلف به پرداخت آن می باشد که دارای تمکن و وضعیت مالی مناسب باشد. همچنین در مهریه عند المطالبه خانم این حق را دارا می باشد که تا زمانی که مهریه به وی پرداخته نشود از ایفای وظایف خود در برابر آقا خودداری نماید. (برای مثال برقراری رابطه جنسی، سکونت در منزل مشترک و…)

3هزینه دادرسی بری ثبت دادخواست مهریه چه میزان است؟

هزینه خدمات و هزینه دادرسی همه ساله بر اساس شاخص تورم تعیین می شود که میزان آن در دعاوی مختلف، متفاوت است. از آنجا که دعوای مطالبه مهریه یک دعوای مالی محسوب می شود، اگر ارزش خواسته تا دویست میلیون ریال باشد دونیم درصد و بیش از دویست میلیون ریال سه نیم درصد باید هزینه دادرسی پرداخت نماید. اما قانون این حق را برای افراد فاقد تکمن مالی به وجود آورده است که درصورت اثبات این امر برای دادگاه؛ از پرداخت هزینه دادرسی، حق‌الزحمه کارشناسی، حق‌الزحمه داوری و سایر هزینه‌ها معاف یا پرداخت آنها را به زمان اجرای حکم موکول کند. همچنین در موارد ضروری به درخواست خانم امکان تعیین وکیل معاضدتی نیز از سوی دادگاه می باشد.

4انواع تهدید و مجازات آن چیست

همانطور که می دانید شرافت و آبروی یکی از مهم ترین و حساس ترین مسائل برای هر کسی است. به همین دلیل ممکن است افراد گاهی اوقات به دلیل ترس از آبروریزی و حفظ آبروی خود، از گرفتن حقشان صرف نظر کنند. به همین دلیل بهتر است که مردم از حق و حقوقی که می تواند آنها را از ضررهای احتمالی که ممکن است بابت حفظ آبروی خود ببینند اطلاع داشته باشند. بهتر است بدانید که تهدید به آبروریزی و هر اقدام دیگری در جهت ریختن آبروی کسی، با توجه به نوع جرم می تواند مجازات متفاوتی داشته باشد و بهتر است افراد مسائلی را که موجب می شود شرافت و آبرویشان خدشه دار شود، پیگیری کنند. انواع تهدید: تهدید به انجام یک فعل: به این معنی که فردی به زور و یا به اجبار کشی را وادار به عمل مجرمانه ای نظیر قتل، سرقت، حمل مواد مخدر و... نماید. تهدید نفسانی: ترساندن شخصی از وارد کردن آسیب به شخص دیگری و همچنین اطرافیان و خانواده او مانند تهدید به قتل و... تهدید حیثیتی: ترساندن شخص از بردن آبرو با اعمالی شبیه به افشای رازهای او، انتشار تصاویر خصوصی و...

5طلاق توافقی چیست؟
در یک تعریف ساده می توان گفت که طلاق توافقی به طلاقی گفته می شود که زوجین به هر دلیلی تمایلی به ادامه زندگی با هم را ندارند و با توافق از هم جدا می شوند. هر گونه توفقی نیز در رابطه با مهریه، نفقه، جهیزیه، حضانت و... از نظر دادگاه محترم شمرده می شود. رویه کاری موسسه حقوقی عدل آفرینان این چنین است که در بدو امر توافقات دو طرف از آنها سوال می شود و سپس صورتجلسه شده و به امضا ایشان میرسد. در ادامه نیز به وکالت از زوجین رای دادگاه بر اساس توافق آنها از رای دادگاه خانواده اخذ می شود.

با توجه به اینکه در طلاق توافقی، دو طرف در امور مالی و غیرمالی با هم به توافق رسیده اند و تمایل به جدایی با رضایت و توافق همدیگر دارند، لازم است که دادگاه ها هم از رسیدگی طولانی و با وسواس خودداری کنند و موضعی سهل گیرانه داشته باشند. اما در رابطه با مدت زمان طلاق توافقی این نکته بسیار مورد اهمیت است که رویه یکسانی برای زمان آن در شهر های مختلف وجود ندارد و زمان قطعی را نمی توان پیش بینی کرد. ما به شما توصیه می کنیم در هر شهری که ساکن هستید از وکلای حرفه ای و مشغول به کار در آن شهر در رابطه با حدود تقریبی مدت زمان تقریبی طلاق توافقی مشورت کنید.

مدیرعامل

موسسه مشاوره حقوقی و قضایی


مشاور امور حقوقی و قراردادها، متخصص در حوزه‌های مالکیت فکری، مذاکرات و تنظیم قراردادهای داخلی و بین‌المللی، حل و فصل اختلافات و تحلیل ریسک‌های قراردادی

انواع خدمات مشاوره حقوقی و قضایی

مشاوره تلفنی با وکیل

20دقیقه/ 40 هزار تومان

 • مدت زمان تا 20 دقیقه
 • ثبت درخواست در شبانه روز
 • از 9 صبح تا 3 بامداد

مشاوره تلفنی رایگان

5دقیقه/رایگان

مشاوره حقوقی رایگان با کارشناس زیاد جزئیات را در برنمیگیرد و اغلب درباره کلیت موضوع پرونده، راهنمایی هایی را ارائه میدهیم

مشاوره حضوری

60دقیقه/ 200 هزار تومان

 • مشاوره با وکیل پایه یک متخصص
 • بررسی رایگان پرونده
 • تنظیم شکوائیه و دفاعیه
×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین