دعاوی ملکی
ابطال قولنامه
تیر ۲۲, ۱۴۰۰
ابطال مبایعه نامه - حورا آهنی
ابطال مبایعه نامه
تیر ۲۲, ۱۴۰۰

دعاوی ملکی

دعاوی ملکی - حورا آهنی
مردم ایران علاقه زیادی به سرمایه گذاری در بخش مسکن را دارند و این علاقه مندی می تواند اهمیت آگاهی و شناخت نکات حقوقی و مناسبات قانونی بخش خرید و فروش و معامله املاک بیشتر احساس شود.

دعاوی ملکی کیفری و حقوقی بسیاری در مراجع قضایی در حال رسیدگی است که طرفین دعوی را دچار مشکلات عدیده ای نموده است. و بیشتر این دعاوی به دلیل آسان انگاری و و سودجویی و کلاهبرداری بسیاری از اشخاص بوجود آمده است.

وکیل دعاوی

وکیل ملکی به فردی گفته می شود که اختیارات لازم را از موکل خود جهت دفاع از حق و حقوق وی در برابر قانون داشته باشد. وکیل ملکی با اختیاراتی که شما به او میدهید می تواند در دادگاه از حقوق شما در مورد مسائل مالی  و دعاوی مرتبط به املاک شرکت کرده و دفاعیات لازم و قانونی را با علم و هنر خود در دادگاه داشته، تا نظر دادگاه را با مستندات، به نفع موکل خود تغییر دهد.

  • انتخاب وکیل دعاوی ملکی خود را از بین وکلای کانون دادگستری که علاوه بر دانش آکادمیک دارای تجربه در زمینه معاملات ملکی و قراردادها را داشته باشد
  • وکلای جوان، علاوه بر اینکه بسیار پر انرژی هستند به دنبال اثبات خود و به دنبال تجربه هستند و سعی بر بدست آوردن موفقیت های بیشتر در حیطه کاری دارند وکلای جوان موفق می توانند گزینه خوبی در واگذاری پرونده ملکی باشند زیرا هم جسارت و هم پشتکار بسیاری در آنها دیده می شود پس دقت کنید تا دعاوی ملکی انتخابی شما تمامی گزینه های یک وکیل خوب و موفق را داشته باشد.
  • وکلای جوان، علاوه بر اینکه بسیار پر انرژی هستند به دنبال اثبات خود و به دنبال تجربه هستند و سعی بر بدست آوردن موفقیت های بیشتر در حیطه کاری دارند وکلای جوان موفق می توانند گزینه خوبی در واگذاری پرونده ملکی باشند زیرا هم جسارت و هم پشتکار بسیاری در آنها دیده می شود پس دقت کنید تا دعاوی ملکی انتخابی شما تمامی گزینه های یک وکیل خوب و موفق را داشته باشد.
  • توانایی های علمی و موفقیت در قراردادهای ملکی و توجه و دقت، شهرت و تجربه کاری وکیل دعاوی ملکی و داشتن حسن اخلاق و اطلاع از حق الوکاله در ابتدای امر می تواند به شما در انتخابی خوب کمک کند تا با خیالی آسوده پرونده ملکی خود را به او بسپارید.
  • یکی دیگر ویژگی های یک وکیل دعاوی ملکی خوب توانایی در نگهداری از اطلاعاتی که در اختیارش قرار داده اید. وکیل دعاوی ملکی خوب موظف است که اسرار موکل خود را فاش نکرده و در حفظ اسرار و اطلاعات محرمانه پرونده موکل تمام تلاش خود را به کار بگیرد.

بهترین وکیل دعاوی 

بهترین وکیل دعاوی ملکی باید دارای خصوصیات شخصیتی همچون صداقت در کار، آگاه و دانا به موضوعات و قوانین ملکی، دارای حسن خلق و حسن نیت باشد. در پرونده های حقوقی و کیفری در دعاوی ملکی بهترین وکیل وکیلی است که در چالش ها و مشکلات صبوری نشان دهد و در تجزیه و تحلیل مسائل خوب عمل کند و مصمم در جمع آوری ادله برای اثبات حرف در دادگاه را داشته باشد.

بهترین وکیل دعاوی ملکی به احقاق حق موکل خود کمک می کند و مدافعی است در برابر تضییع حق موکل خود.

تسلط در مسائل حقوقی و کیفری و مسائل ثبتی مربوط به املا ک یکی دیگر از مشخصه های وکیل دعاوی ملکی است.

نوشتن ماهرانه لایحه و تنظیم دادخواست و مواد مرتبط در پرونده را به خوبی انجام دهد تا بهترین دفاع را حقوق موکل خود در دادگاه داشته باشد.

دعاوی ملکی-حورا آهنی

انواع دعاوی

دعاوی ملکی بر اساس شاخص های مختلفی که در این نوع دعاوی مطرح می شود تقسیم بندی می شود. دعاوی ملکی حقوقی و دعاوی ملکی کیفری

دعاوی ملکی حقوقی  در این گونه از دعاوی جرمی اتفاق نیفتاده است و افراد سهوا و یا به علت عدم آگاهی از قوانین و یا گرفتن حق و یا فسخ قراردادها طرح دعوا می کنند و قانونگذار پیش بینی های لازم را در این خصوص نموده  و قضات در دادگاه ها با توجه به قوانین و مندرجات در کتاب قانون حکم صادر می کنند و داوری و قضاوت را انجام می دهند.

 در دعاوی کیفری ماهیت در رابطه با ارتکاب جرم توسط اشخاص می باشد و پرونده های کیفری با شکایت مدعی العموم و یا طرح دعوا از طرف شاکیان خصوصی شکل می گیرد و در کل می توان گفت دعاوی کیفری ملکی به دنبال سودجویی و کلاهبرداری مجرمان مطرح می شود.

دعاوی ملکی کیفری

قضات دادگستری  مرجع رسیدگی به دعاوی کیفری می باشند و بر اساس قانون به جرایم انجام شده رسیدگی و حکم لازم را صادر می کنند.

دعوای به ارتکاب جرم و کلاهبرداری در حوزه معاملات املاک

دعوای مربوط به خیانت در امانت در خصوص املاک

دعوای ناشی از فروش غیر قانونی اموال فردی به یک یا چند نفر

دعوای مربوط به انتقال منافع ملک غیر به سایرین

دعوایی مربوط به جعل اسناد ملکی با هدف کلاهبرداری

دعوای مربوط به استفاده غیر قانونی از سند جعلی در ارتباط با معاملات ملکی

تغییر کاربری اراضی کشاورزی بدون دریافت مجوز از واحدهای اداری و قضایی واجد صلاحیت

با توجه به پیچیدگی در قوانین در حوزه دعاوی کیفری لازم است با مشاوران حقوقی و وکلای با تجربه در ارتباط باشید تا تنظیم لایحه دفاعیه را به او بسپارید تا دفاعی خوب و بی نقص و موفق از شما در دادگاه داشته باشد.

دعاوی ملکی حقوقی

 منظور از دعاوی ملکی  می توانیم به دعاوی اشاره کنیم که منشاء اختلافات در طرح دعوا ملک و املاک یا مال غیر منقول است مانند زمین، آپارتمان، باغ و… این دعاوی در دادگاه محل وقوع ملک قابل بررسی است و هزینه این گونه از دعاوی بر اساس ارزش ملک در منطقه مورد نظر محاسبه می شود.

دعاوی ملکی و قراردادها

گستردگی بسیار از قراردادها ملکی عامل ایجاد دعاوی ملکی است و ایجاب می کند شهروندان برای استیفای حقوق خود به مراجع قانونی مراجعه می کنند.

یکی از مهمترین دعاوی ملکی خلع ید است و زمانی رخ می دهد که فرد یا افرادی به صورت عمد یا غیر عمد اموال دیگری را تصاحب و صاحب مال سعی داشته باشد اموال را پس بگیرد.

نمونه دیگری از دعاوی ملکی الزام تنظیم سند رسمی است و اغلب موارد رخ می دهد که ملک فروخته شده افزایش قیمت داشته و فروشنده از تنظیم سند سر باز می زند

دعوای تخلیه ید بین مالک و مستاجر هم از موارد پر شمار دعاوی ملکی است که به موجب آن مالک می تواند مستاجر را وادار به تخلیه ملک مورد اجاره نماید.

لازم به ذکر است که دعاوی ملکی بسیار گسترده و متنوع است در صورت مواجهه با چنین دعوی کمک گرفتن از یک وکیل ملکی خبره کمک شایانی می کند.

آیا دعوا یک حق مالکیت است؟

دعوا ملکی است. شاکی در دعوای دعوی خود – یعنی در حق اقامه دعوی – و در دعوای خود پس از اقامه، دارای حق مالکیت خصوصی است.

از مهمترین موارد دعاوی ملکی حقوقی می توانیم به موارد زیر اشاره ای داشته باشیم:

۱.سندهای ضمانتی وسندهای الزام به فک رهن

۲.تنظیم سند رسمی برای املاک

۲.صورت مجلس تفکیکی برای ساختمان هایی که دارای واحدهای مستقل و چند گانه می باشند

۳.دعاوی مربوط به ساخت و سازهایی که الزام به دریافت پایان کار می باشند.

۴.ابطال قراردادهایی که در مفد قرارداد مشکلاتی دیده شده است.

۵.دریافت و درخواست مطالبه اجرت المثل

۶.فسخ قراردادهایی که از نظر قانون دارای نقص هستند

۷.متعادل نمودن میزان اجراه بها بر اساس عرف جامعه

۸.دعاوی حقوقی مرتبط به درخواست و مطالبه سرقفلی و در اختیار داشتن حق کسب و کار

۹.دعاوی حقوقی مربوط به تجویز انتقال سند از شخصی به شخص دیگر.

۱۰.و سایر دعاوی حقوقی که در پی بی اطلاعی از قوانین و یا پیچیدگی مفاهیم حقوقی برای افراد پیش می آید.

لازم به ذکر است، در دعاوی حقوقی بحث ارتکاب جرم مطرح نمی باشد و بیشتر دعاوی در عدم آگاهی مردم از قوانین املاک و مستغلات و انتقالات آنها می باشد.


برای خواندن مطالب درمورد ابطال مبایعه نامه میتوانید:

دعاوی ملکی-حورا آهنی
املاک شمال تهران

با توجه به گسترش سریع و بی رویه تهران به سمت شمال این شهر و ارتفاعات البرز و ارزش یافتن املاک این محدوده جغرافیایی بخش عمده ای از قراردادهای سنگین و مهم مبادلات مسکن به این حوزه منتقل شده و به تبع آن دعاوی گستردهای در این حیطه مطرح شده است. مهمترین این دعاوی میان مالکان عرصه ها و نهادها ی دولتی مانند شهرداری ها، جهاد کشاورزی و…. وجود دارد.

استفاده از وکیل ملکی مناسب هنگام عقد قرارداد ها املاک شمال تهران به شما کمک می کند تا کمتر درگیر مسائل حقوقی شده و در وقت و انرژی شما صرفه جویی و متضمن تامین منافع اقتصادی شما خواهد بود.

وکیل ملکی

در دعاوی ملکی که امروزه به علت افزایش معاملات و داد و ستد املاک در مجامع قضایی به وفور مشاهده می شود وجود وکیل ملکی مجری و آگاه به قانون می تواند برگ برنده شما باشد وکیل ملکی دارای تخصص در امور ملکی، قراردادها و قوانین حاکم بر این حوزه است و می تواند در حوزه دعاوی مهمی مانند الزام به تنظیم سند رسمی، قوانین و قراردادهای تقسیم املاک مشاع، اخذ پایان کار از شهرداری و سایر مراجع ذیصلاح، کلاهبرداری و فروش ملک به چند نفر، تصرف عدوانی و بسیاری از دعاوی حقوقی، ملکی دیگر یاریگر شما باشد.

لازم به ذکر است استفاده از وکیل ملکی توانا و مجرب می تواند تضمین کننده موفقیت شما در مجامع قضایی شده و حافظ منافع شما در چنین دعاوی شود.

قراردادهای ملکی

در زمینه خرید و فروش، اجاره و سایر مبادلاتی که در حوزه املاک متداول است و املاک تجاری، وکالت ها مانند فروش، فک رهن، واگذاری سرقفلی و همچنین قراردادهایی مانند وام بانک مسکن و سایر بانکها، مشارکت در ساخت و… از این دسته اند.

مشاوره با وکیل ملکی مجرب هنگام انعقاد این قراردادها می تواند موجب آرامش خاطر بیشتر شما و تامین منافع آتی و عدم درگیری در مجامع قضایی شود. حتما هنگام انعقاد هرگونه قرارداد ملکی با وکلای مجرب ملکی مشورت داشته باشد.

وکیل مشاورین املاک

مشاورین املاک و کارگزاران این حیطه بیشتر از هر قشری درگیر مسائل حقوقی مربوط به قراردادهایی هستند که در بنگاه اقتصادی آنها منعقد می شود..

امروزه به دلیل افزایش سرسام آور قیمت املاک، دعاوی حقوقی گسترده ای در حیطه املاک مطرح می شود. قراردادهای مشارکت در ساخت، پیش فروش آپارتمان و املاک و کلاهبرداری های گسترده ای که در این حیطه انجام شده است مهمترین دلیل استفاده از وکیل مشاورین املاک هنگام انعقاد قرارداد هست.

وکیل مشاورین املاک با آگاهی و تسلط به قوانین حوزه املاک می تواند تعیین کننده منافع مادی شما در معاملات و رفع مسئولیت های احتمالی هنگام انعقاد قراردادها باشد.

دعاوی ملکی-حورا آهنی
اتحادیه مشاورین املاک

مانند همه اصناف و فعالیت های تجاری مشاورین املاک دارای اتحادیه ای هستند که می توان با مراجعه به آن در موارد متعددی مانند صلاحیت حرفه ای مشاورین املاک، درخواست صدور و تمدید، جواز کسب اخذ فرمهای اداری قراردادهای حوزه املاک و ثبت شکایت و پیگیری آنها، اطلاعات کافی دریافت کرد.

سوالات متداول

 منظور از دعاوی ملکی ،دعاوی است که منشاء اختلافات در طرح دعوا ملک و املاک یا مال غیر منقول است مانند زمین، آپارتمان، باغ و… این دعاوی در دادگاه محل وقوع ملک قابل بررسی است.

سندهای ضمانتی وسندهای الزام به فک رهن

تنظیم سند رسمی برای املاک

دریافت و درخواست مطالبه اجرت المثل

سندهای ضمانتی وسندهای الزام به فک رهن

تنظیم سند رسمی برای املاک

صورت مجلس تفکیکی برای ساختمان هایی که دارای واحدهای مستقل و چند گانه می باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

شروع مکالمه

یکی از اعضا را انتخاب و در واتساپ گفتگو کنید.

× پشتیبانی آنلاین